Jak skutecznie sprzedawać?

 

Żarówki i lampy można kupić w sklepach oferujących różnego rodzaju artykuły wyposażenia domów, w supermarketach, a nawet na targach.

Jednak wtedy, gdy szuka się przede wszystkim wysokiej jakości wyrobów oraz szerokiego wyboru, warto zdecydować się na profesjonalne sklepy z produktami oświetleniowymi, które mogą zaoferować także profesjonalną obsługę.

Jakie cechy i zdolności powinny wyróżniać sprzedawcę w sklepach z artykułami tego rodzaju?

Przede wszystkim powinna być to szeroka wiedza związana ze sprzedawanymi w sklepie produktami, na przykład żarówkami, profilami oraz oprawami LED. Umiejętność doradzenia klientowi, jakie z nich będą najlepiej nadawały się w konkretnym przypadku, jest kluczowa. Ciągle doszkalanie się, zapoznanie z parametrami technicznymi asortymentu to podstawa, dlatego na stanowisku sprzedawcy należy znać wszystkie detale związane z oferowanymi towarami.

Także nie można zapomnieć o kwestiach związanych z miłą obsługą klienta – sprzedawca uśmiechnięty, zawsze pomocny, ale jednocześnie nienarzucający się to prawdziwy skarb dla pracodawcy. Mamy nadzieję, że tym, którzy pracują w sklepach z artykułami oświetleniowymi lub zamierzają szukać w nich zatrudnienia, pomogą nasze porady!

Autor: K. Wronkowski, strona: www.pureled-katowice.pl

Katowice, lipiec 2013

pureled logo na ciemnym

Cechy dobrego sprzedawcy