Pasieka w okolicy Częstochowy

Pasieka w okolicy Częstochowy - Wsetins.edu.plChcesz zaopatrzyć się w naturalny miód, lecz obawiasz się, że pasieka w okolicy Częstochowy nie są w stanie spełnić norm odnośnie jakości takiego produktu? Twoje obawy nie są bezpodstawne. Okazuje się, że miasto to jest w dużym stopniu zanieczyszczone, a alarmy smogowe już wielokrotnie ogłaszały przekroczenie dopuszczalnych norm pyłów zawieszonych w powietrzu. Skażona może być również gleba i woda, dlatego pożytki dla pszczół również nie spełniają norm unijnych dotyczących produkcji naturalnego miodu.

Na szczęście nie musisz kupować miodu w samej Częstochowie. W odległości kilkunastu kilometrów od tego miasta znajdują się niewielkie lokalne pasieki, położone na wsi – z dala od dróg szybkiego ruchu, przemysłowych kominów, elektrowni, wysypisk śmieci czy kotłowni. Dzięki temu zyskujesz gwarancję otrzymania czystego miodu, wolnego od jakichkolwiek zanieczyszczeń. Miód sprzedawany jako naturalny musi również spełniać wytyczne komisji europejskiej dotyczące karmienia pszczół. Nie mogą one otrzymywać żadnych sztucznych hormonów ani antybiotyków. Zakazane jest równocześnie dokarmianie ich za pomocą sacharozy. Toksyczne substancje (np. kleje czy farby) nie powinny się ponadto znajdować wewnątrz uli, a rośliny na pożytki muszą być wolne od stosowania pestycydów.

Lokalna pasieka położona w Kłobucku

Kłobuck to mała wiejska pasieka zlokalizowana w odległości około 17 kilometrów od centrum Częstochowy. Jest położona w malowniczej okolicy, a zewsząd otaczają ją lasy, rzeki oraz stawy rybne. Życie upływa lokalnym mieszkańcom w spokoju – nikt się nie śpieszy i wszyscy żyją w harmonii z naturą. Są to idealne warunki do prowadzenia ekologicznej pasieki. Miód tutaj wytwarzany cechuje się wysoką jakością, ponieważ pszczoły wytwarzają go z wyjątkowo czystych kwiatów i drzew. Przykładem kłobuckiej pasieki jest firma Laszczych, która już od wielu lat oferuje dla swoich klientów różnego rodzaju miody kwiatowe oraz spadziowe – http://api-inhalacje.pl/miody-czestochowa-sprzedaz-miodu/.

Nie ufaj więc pszczelarzom prowadzącym swoje pasieki w pobliżu centrum miasta. Udaj się osobiście na teren wiejskiej pasieki na wsi pod Częstochową i sprawdź w jakich warunkach produkowany jest miód. Sam się przekonasz, że taki produkt cechuje się niepowtarzalnym smakiem i zapewnia wyjątkowe korzyści zdrowotne.

Pasieka w okolicy Częstochowy