Zdrowie pracownika – dlaczego jest ważne dla firmy?

Zdrowie pracownika - wsetins.edu.plProwadząc firmę trzeba mieć na uwadze fakt zdrowie pracownika. Dzięki temu unikamy ryzyka częstych absencji skutkujących niską ogólną frekwencją. Chory i przemęczony pracownik wykonuje poza tym swoje obowiązki mniej wydajnie, co przekłada się bezpośrednio na spadek osiąganych dochodów przez Twoją firmę. Oprócz tego istnieje poważne niebezpieczeństwo, że zarazi on pozostałych członków załogi. O ile jeden pracownik na chorobowym to jeszcze nie tak duży problem, to co będzie jeśli rozchoruje się w jednym czasie większa część personelu? Może się okazać, że będziesz musiał wtedy zrezygnować z realizacji części zleceń dla swoich Klientów.

Powinno się dokonać wszystkich możliwych czynności, aby zdrowie pracownika dopisywało. Zapewnij im dostęp do bezpłatnej karty multisport, dzięki czemu będą mogli dbać o siebie podejmując regularną aktywność fizyczną. Nie traktuj takiego kroku jak zbędnego wydatku, lecz raczej inwestycję, która przyniesie Twojej firmie wymierne korzyści. Załoga o nienagannym zdrowiu to cenna przewaga konkurencyjna, której osiągnięcie jest tak proste.

Rozważ również ufundowanie pracownikom pobytu na terenie jednej z pasiek, które oprócz produkcji miodu zajmują się prowadzeniem zabiegów w formie apiterapii. Polegają one na pobycie w domku inhalacyjnym, gdzie można oddychać powietrzem wypełnionym kwiatowym pyłkiem czy propolisem. Terapia zdrowotna tego rodzaju znacznie podniesie odporność Twoich pracowników na choroby oraz wpłynie na wzrost ich energii do działania.


Artykuł powstał przy współpracy z:

www.balans.edu.pl
Zdrowie pracownika – dlaczego jest ważne dla firmy?