Prosta i czytelna strona WWW dla gabinetu lekarskiego

Pacjenci szukają informacji medycznych, w tym gabinetów lekarskich, przez internet.

To najszybszy i najwygodniejszy sposób na to, aby błyskawicznie zapoznać się z ofertą i wybrać lekarza odpowiedniej specjalności. Także dla lekarzy internet to medium, które pozwala na dotarcie do klientów bez przeszkód, właśnie dlatego posiadanie strony internetowej jest dobrą inwestycją.

gabinet - strona www

Jak powinna wyglądać strona gabinetu lekarskiego, aby spełniać swoją funkcję? Przykładem niech będzie stolarskagabinety.pl – gabinet gastrologa działającego we Wrocławiu. Można na nim znaleźć wszystkie potrzebne informacje dotyczące oferty, także dane o właścicielu gabinetu oraz dane kontaktowe wraz z mapkami Google, które ułatwiają dojazd na miejsce. Dodatkowo strona pozycjonowana jest na główną frazę „gastrolog Wrocław”, co umożliwia jej lepszą promocję w wyszukiwarkach internetowych.

Strony lekarzy muszą spełniać przede wszystkim funkcję informacyjną – zawierać kluczowe dane o lekarzu, ofercie gabinetu, godzinach i dniach przyjęć. Także pomocne są podstawowe informacje o różnych badaniach, przygotowaniu się do nich, o schorzeniach. Na stronę można dodać także certyfikaty lekarza. Oczywiście dane kontaktowe – telefon, e-mail zależnie od formy rejestracji.

Autor: Michał Wiśniewski, APIRI.pl

Katowice, 10 grudnia 2012

Strona www dla gabinetu lekarskiego