Oświetlenie LED – zalety i wady

Ceny prądu z roku na rok idą w górę, a my nie zarabiamy znacznie więcej.

To jeden z głównych powodów poszukiwania oszczędności na oświetlaniu domów, firm i innych przestrzeni. Standardowe żarówki żarowe są już powoli wycofywane – ze sklepów znikają te o najwyższych mocach, które pobierają najwięcej prądu.

Zamiast nich możemy kupować świetlówki kompaktowe, żarówki halogenowe lub nowość – oświetlenie LED.

żarówki led 1

To właśnie artykuły oświetleniowe LED wyróżniają się świetnymi parametrami i są w stanie obniżyć rachunki za prąd. W zestawieniu ze zwykłymi żarówkami pobierają nawet do 80% mniej prądu (odpowiednik 100W pobiera tylko około 13W), a przy tym zachowują optymalną żywotność, która plasuje się na poziomie kilkudziesięciu tysięcy godzin.

Przy tym nie są one szkodliwe dla otoczenia – nie zawierają groźnych dla człowieka pierwiastków jak halogeny lub świetlówki, nie nagrzewają się tak mocno, mają niewielkie wymiary i są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.

To najważniejsze zalety oświetlenia LED, ale także ma ono swoje minusy.

W głównej mierze jest to nadal dość wysoka cena. Podczas gdy za zwykłą żarówkę trzeba zapłacić od 1 do 2 złotych, za żarówkę LED trzeba uiścić sumę rzędu 10-50 złotych zależnie od modelu. Biorąc jednak pod uwagę energooszczędność i żywotność ledów, to dobra inwestycja.

Przykładowa oferta oświetlenia ledowego dostępna jest m.in. pod adresem: www.pureled-zarowki.pl

Oświetlenie w Twoim biurze