Badania USG w ginekologii

Badania ultrasonograficzne (w skrócie USG) są obecnie powszechnie wykorzystywane w diagnostyce. Metoda ta pozwala na dokładne określenie stanu narządów wewnętrznych na podstawie ultradźwięków. Badania USG są bezbolesne, nieinwazyjne, umożliwiają uzyskanie obrazu będącego przekrojem narządu, a dzięki dużej precyzji możliwe jest zobrazowanie nawet niewielkich zmian o wielkości 0,1 milimetra.

Meringer Kalisz Sp. z o.o.

Badania USG w ginekologiiW ginekologii badania USG stosowane są w celu sprawdzenia wielkości, kształtu, stanu narządów rodnych kobiety, a także obrazowania aktywności i diagnostyka płodu – w tym przypadku szczególnie popularne jest składanie obrazów 3D ultrasonografu. Dzisiaj w praktycznie każdym gabinecie ginekologicznym używane są aparaty ultrasonograficzne. Do ich prawidłowego wykonania potrzebny jest nie tylko nowoczesny aparat USG, ale również akcesoria. Wszystkie z nich można zakupić w firmie Meringer, który specjalizuje się w sprzedaży artykułów dla ginekologów.

Aparaty USG stosowane obecnie w gabinetach to głównie aparaty 3D lub 4D do precyzyjnej badanych narządów wewnętrznych. Badania ultrasonograficzne w ginekologii są obecnie prowadzone profilaktycznie, nie rzadziej niż raz na dwa lata, a także dodatkowo w przypadkach ciąży, przy podejrzeniach wad i zmian chorobowych narządów rodnych, podejrzeniu nowotworów, na przykład raka błony śluzowej macicy czy raka jajnika, a także przy lokalizacji wkładek wewnątrzmacicznych. W ginekologii badania ultrasonograficzne wykonuje się przy użyciu sondy przezpochwowej – nazywane jest ono wtedy transwaginalnym i rekomendowane jest u pacjentek, które rozpoczęły już współżycie, a także przez powłoki brzuszne lub rzadziej doodbytniczo u pacjentek, które nigdy nie współżyły. Do badań USG, jak zostało wspomniane, potrzebne są odpowiednie akcesoria – można zakupić je w sklepie z artykułami ginekologicznymi Meringer Kalisz. Są to produkty USG takie jak osłonki na głowice, aby zapewnić higieniczne badanie, żele do badań, chusteczki dezynfekcyjne. W celu dokonania wydruku z badania USG potrzebne jest również użycie specjalnych papierów termoczułych do videoprinterów – są one oferowane jako czarno-białe oraz kolorowe. Tego rodzaju artykuły powinny w związku z tym znaleźć się w każdym gabinecie ginekologicznym wykonującym badania ultrasonograficzne pacjentek. Firma Meringer specjalizuje się od lat w wyposażeniu gabinetów ginekologicznych. Jej oferta jest skierowana do klientów wymagających, szukających artykułów w przystępnej cenie oraz najwyżej jakości. W firmie Meringer opinie są bardzo ważne, dlatego jej pracownicy przez cały czas dokładają starań, aby spełnić wszystkie oczekiwania lekarzy. Szeroki asortyment to duży atut firmy Meringer, w której zakupić można kompleksowo artykuły dla ginekologii potrzebne w gabinecie. Przesyłki są realizowane najczęściej w 24h, dlatego błyskawicznie dostarczane są do klientów na terenie całej Polski. Zapraszamy serdecznie do sprawdzenia pełnej oferty sklepu Meringer i skorzystania z jego oferty!

Opracowanie: J. Nowaczyńska

Meringer Kalisz