Profilaktyka w Stomatologii

Każdy z nas doskonale wie, że o zdrowie trzeba się troszczyć – z tym, że w stosunku do tych momentów, często miewamy problemy. Jest bowiem bardzo wiele aspektów, o które trzeba się troszczyć, a jednym z nich są zęby. Profilaktyka w StomatologiiUzębienie człowieka jest skonstruowane w taki sposób, aby z powodzeniem mogło w dobrym stanie wytrzymać przez trzydzieści parę lat. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że kiedyś ludzi żyli zdecydowanie krócej aniżeli teraz – w miarę dobry stan zębów był zatem przystosowany do niezbyt długiego okresu życia. Obecnie natomiast ludzie żyją coraz dłużej, ale niestety – w żaden sposób nie wpływa to na to, że i żywotność zębów się wydłuża. Jedno z drugim nie idzie niestety w parze, więc dlatego tak ważna jest tutaj profilaktyka.

Na nią natomiast składa się bardzo wiele rozmaitych elementów. To przede wszystkim codzienna pielęgnacja – obecnie nie jest to jakiś wielki kłopot, ponieważ na rynku dostępnych jest mnóstwo rozmaitych preparatów przeznaczonych do codziennej pielęgnacji zębów. Nie mniej jednak to nie jeszcze nie wszystko, ponieważ na profilaktykę składają się także systematyczne wizyty gabinecie stomatologicznym. Powinno się to robić raz na pół roku. Wówczas wszelakie ubytki dentysta może wyleczyć na bieżąco, a zęby będą w dobrym stanie.

Poza tym dzięki temu uniknie się już tak ekstremalnych przeżyć, jak chociażby usuwanie zęba, co jest nie tylko bolesnym i przykrym doświadczeniem, ale wpływa również na estetykę jamy ustnej. Jeżeli więc zatem chcemy takich rzeczy unikać, powinniśmy do kwestii związanych ze swoim zdrowiem podchodzić jak najbardziej poważnie. Niestety, prawda jest taka, że nikt tego za nas nie zrobi. Dzięki temu zaoszczędzimy też sobie wiele nerwów, pieniędzy oraz czasu, które trzeba tracić na chodzenie po lekarzach.

Co się zaś tyczy wizyt u dentysty, to generalnie rzecz biorąc leczenie zębów do przyjemności nie należy, a co dopiero mówić o czymś takim jak usuwanie zęba. Lepiej zatem do takich sytuacji starać się nie dopuszczać, nikomu to nie jest potrzebne.

 

We współpracy z dr W. Niewimską z gabinetu AnnaDental Będzin

strona www: AnnaDental.pl

Profilaktyka w stomatologii